Wyniki wyszukiwania dla:

12 grudnia 2021r. – III Niedziela Adwentu

 1. Dzisiejsza niedziela jest III niedzielą Adwentu zwaną “Gaudete”, czyli “radujcie się”. W dniu dzisiejszym przed kościołem mamy kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez młodzież i dzieci naszego Oratorium. Wiele prac wykonali dobrodzieje i sympatycy dzieł księdza Bosko. Na stoisku znajdziemy także sianko na stół wigilijny. Uzyskane środki przeznaczone są na działalność Oratorium.
 2. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia wskazuje następujące celebracje:
 • W poniedziałek – wspomnienie św. Łucji. Jest to także 40 rocznica wprowadzenie w Polsce Stanu Wojennego. Będziemy modlić się za ofiary tego okresu.
 • We wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża,
 • w czwartek – rozpoczęcie Nowenny do Bożego Narodzenia, która będzie odprawiana w uroczysty sposób o godzinie 17.30, aż do Wigilii Bożego Narodzenia.
 1. W przyszłą niedzielę przypadają imieniny ks. Dariusza Łużyńskiego – proboszcza parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych na Likusach. Pamiętajmy, także o ks. Dariuszu Jóźwiku, który do sierpnia tego roku pracował z nami. Pamiętajmy o nich w życzeniach i w modlitwie.
 2. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rodziców na spotkanie opłatkowe. Po mszy świętej spotkanie dla nich.
 3. W środę na godzinę 19.00 zapraszam Radę Parafialną.
 4. W dalszym ciągu mamy możliwość wsparcia działalności “Caritas” – zachęcam do przynoszenia do kościoła papierowych toreb wypełnionych produktami spożywczymi lub artykułami higienicznymi, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym parafianom. Istnieje również możliwość nabycia świec “Caritas”.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 6. W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz śp. Henryka Wrzesińskiego.

 


Podziel się tym wpisem: