Wyniki wyszukiwania dla:

11 września 2022

 

 1. Przeżywamy XXIV niedzielę zwykłą. Dzisiejszego ranka grupa pielgrzymów wyruszyła
  z naszego kościoła na odpust do Gietrzwałdu. Polecajmy pielgrzymów w naszych modlitwach. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Wychowania. W naszych modlitwach polecajmy Bogu dzieci, młodzież, katechetów, nauczycieli i wychowawców.
 1. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia wskazuje następujące celebracje:
 • we wtorek (13 września) – wspomnienie św. Jana Chryzostoma,
 • w środę (14 września) – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Rada Konferencji Episkopatów Europy wystąpiła z inicjatywą, by 14 września weprzeć duchowo walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazać solidarność z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji i wołać o sprawiedliwy pokój. Będziemy się modlić w tej intencji podczas nowenny do Wspomożycielki Wiernych,
 • w czwartek (15 września) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
 • w piątek (16 września) – wspomnienie św. męczenników Korneliusza i Cypriana.
 1. W zeszły piątek Pan powołał do siebie pana Alojzego Krebsa, koordynatora lokalnego SSW, organistę, członka Rady Parafialnej Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Na dzień przed śmiercią Rada Parafialna postanowiła odznaczyć pana Alojzego statuą św. Wawrzyńca za jego zasługi dla parafii. Wyrazem naszego ubolewania i uznania dla wkładu w życie parafii śp. Alojzego Krebsa jest recytowany charakter mszy świętych, tzn. bez śpiewu w dniu dzisiejszym. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek (13 września) o godz. 11.30. Wprowadzenie ciała, różaniec i msza święta o godz. 12.00.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze Misje Parafialne. Będzie je głosił ks. Dariusz Mikołajczyk – dyrektor Wspólnoty Salezjańskiej w Mińsku Mazowieckim. W kruchcie kościoła wyłożony jest plan misji oraz tematyka poszczególnych spotkań.
 3. Dziękuję za złożenie deklaracji w sprawie remontu drogi procesyjnej. Spłynęło do nas około 80 deklaracji na łączną kwotę 90 tys. zł. Pomimo, że deklarowana kwota jest niższa od realnych kosztów, Rada Parafialna zadecydowała o rozpoczęciu budowy.
 4. Dzieci, które w tym roku rozpoczynają przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej, zapraszamy z rodzicami do kancelarii parafialnej w celu dokonania zapisu. Zapraszamy także młodzież z klasy VIII, która chce przystąpić do sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego sakramenty przyjmujemy
  w parafii zamieszkania.
 5. W tym tygodniu pożegnaliśmy panią Martę Bureń oraz panią Jagodę Łazarewicz. Polecajmy je oraz pana Alka Miłosierdziu Bożemu.

Podziel się tym wpisem: