Wyniki wyszukiwania dla:

11 lutego 2024r.

 1. Przeżywamy VI Niedzielę Okresu Zwykłego. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy relikwie św. Artemidesa Zatti. Zapraszamy na nowennę o powołania o godz. 17.20 oraz na msze święte. W dniu dzisiejszym kazania głosi ks. Łukasz Dumiński z Czerwińska. Dzisiaj msza o godzinie 18.00 będzie sprawowana w intencji o dobrego męża i dobrą żonę. Dzisiaj po mszy o godz. 10.30 spotkanie dla dzieci i rodziców pierwszokomunijnych.
 2. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia:

– w poniedziałek (12 lutego) – będziemy modlić się za chorych. Sakrament namaszczenie chorych będzie sprawowany na mszach świętych o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00.

– we wtorek na mszy świętej wieczornej pożegnamy relikwie św. Artemidesa Zattiego.

– w środę(14 lutego) – środa Popielcowa.

Tą celebracja rozpoczniemy Wielki Post. Tego dnia msze święte będą sprawowane w Gutkowie o godz. 7.00, 9.00, 16.30 (dla dzieci) i 18.00 oraz w Łupstychu o godz. 17.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Polega on na ograniczeniu się w ciągu dnia wyłącznie do jednego posiłku do syta oraz dwóch posiłków niepełnych. Przestrzegać postu powinni katolicy pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. W środę zbieramy do puszek na ofiary wojny na Ukrainie za pośrednictwem Caritas.

– piątek jest dniem modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.

W Gutkowie Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki Wielkiego Postu:

 • o godz. 16.40 – dla dzieci,
 • o godz. 17.20 – dla dorosłych,
 • o godz. 19.00 – dla młodzieży. Szczególnie gorąco zachęcamy, aby uczestniczyli w niej kandydaci do bierzmowania.

Gorzkie Żale w Gutkowie będą odprawiane w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15 i zostaną połączone z katechezą dotyczącą wyznania wiary.  W Łupstychu Gorzkie Żale będą odprawiane pół godziny przed niedzielną mszą świętą.

 1. W okresie Wielkiego Postu adoracja Najświętszego Sakramentu będzie odbywała się w czwartki po mszy świętej wieczornej do godziny 20.00.
 2. Wielki Post to czas doświadczeń duchowych: chcemy w tym roku wznowić działalność domowych Centrów Słuchania Słowa Bożego, będziemy przeżywać renowację Misji Świętych, chcemy także po raz kolejny zorganizować festiwal piosenki wielkopostnej: „Quaresima Song”.
 3. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach parafialnych. Mamy jeszcze 4 miejsca na wyjazd oratoryjny na Misterium Męki Pańskiej do Krakowa w dniu 24 lutego, informacje u ks. Radka.

Aktualnie zbieramy zapisy na pielgrzymkę do sanktuariów Pomorza w dniach 11-12 maja. W październiku tego roku, chcemy pielgrzymować do Francji m.in. do Lourdes, Annacy, Ars i Paryża. Wszystkie informacje na ulotkach i u pani Romualdy Skorupy .

 1. W przyszłą niedzielę przypada rocznica śmierci ks. Marka Rybińskiego. Z tej okazji młodzi animatorzy naszego Oratorium zapraszają dzieci i młodzież, na turniej sportowy w piłkarzyki, bilard i ping ponga na godz. 16.00. Po turniej msza św. za śp. ks. Marka.
 2. Gościom, solenizantom składamy życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

Podziel się tym wpisem: