Wyniki wyszukiwania dla:

11 grudnia 2022r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest III niedzielą Adwentu zwaną “Gaudete”, czyli “radujcie się”. W dniu dzisiejszym przed kościołem mamy kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez młodzież i dzieci naszego Oratorium. Wiele prac wykonali dobrodzieje i sympatycy dzieł księdza Bosko. Na stoisku znajdziemy także sianko na stół wigilijny. Uzyskane środki przeznaczone są na działalność Oratorium. Dziś przypada także 40 rocznica wprowadzenia w Polsce Stanu Wojennego. Będziemy modlić się za ofiary tego okresu.
 2. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia wskazuje następujące celebracje:
 • We wtorek – wspomnienie św. Łucji.
 • W środę- wspomnienie św. Jana od Krzyża,
 • w piątek – rozpoczęcie Nowenny do Bożego Narodzenia, która będzie odprawiana w uroczysty sposób o godzinie 17.30, aż do Wigilii Bożego Narodzenia.
 1. W tym roku rekolekcje adwentowe przybiorą formę jednodniowego dnia skupienia, który odbędzie się w dniu 21 grudnia. Słowo Boże będzie głosił ks. Stanisław Orpik. Będzie też to okazja do przedświątecznej spowiedzi.
 2. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rodziców na spotkanie opłatkowe. Po mszy świętej spotkanie dla nich.
 3. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie także w przyszłą niedzielę po mszy św. o godzinie 18.00.
 4. W dalszym ciągu mamy możliwość wsparcia działalności “Caritas” – zachęcam do przynoszenia do kościoła papierowych toreb wypełnionych produktami spożywczymi lub artykułami higienicznymi, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym parafianom. Istnieje również możliwość nabycia świec “Caritas”.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 6. Gościom, Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.

Podziel się tym wpisem: