Wyniki wyszukiwania dla:

10 września 2023r.

 1. Przeżywamy XXIII niedzielę zwykłą. Dzisiejszego ranka grupa pielgrzymów wyruszyła z naszego kościoła na odpust do Gietrzwałdu. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

Bieżącą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Wychowania. W naszych modlitwach polecajmy Bogu dzieci, młodzież, katechetów, nauczycieli i wychowawców. Dziś na godz. 20.00 zapraszamy do Oratorium całe rodziny na projekcję filmu w kinie plenerowym.

Dzisiaj będzie miała miejsce beatyfikacja rodziny Ulmów – Polaków, którzy zginęli ukrywając Żydów w czasie II Wojny Światowej.

 1. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia wskazuje następujące celebracje:
 • w środę (13 września) – wspomnienie św. Jana Chryzostoma,
 • w czwartek (14 września) – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
 • w piątek (15 września) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
 • w sobotę (16 września) – wspomnienie św. Korneliusza i św. Cypriana, męczenników.
 1. W przyszłą niedzielę (17 września) prezbiter Drogi Neokatechumenalnej będzie głosił homilie, a katechiści tego ruchu złożą świadectwa, które od kolejnego wtorku (19 września) znajdą swoją kontynuację w katechezach. Katechezy będą odbywały się we wtorki i czwartki po mszy świętej wieczornej. Gorąco zachęcamy do wzięcia w nich udziału.
 2. Dzieci, które w tym roku rozpoczynają przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej, zapraszamy z rodzicami do kancelarii parafialnej w celu dokonania zapisu.

W przyszłą niedzielę, po mszy świętej o godz. 10.30, będzie miało miejsce spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców.

 1. Po spotkaniu o godz. 12.30 rozpocznie się festyn „Gutkowskie przedłużenie lata”. Zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. W czasie festynu będziemy zbierali pieniądze na operację chorego na zespół wad wrodzonych Filipa, którego rodzina mieszka w naszej parafii. Festyn organizujemy we współpracy z sołectwem z Gutkowa. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.
 2. Młodzież z klasy VIII, która chce przystąpić do sakramentu bierzmowania, zapraszamy do składania deklaracji. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców.
 3. Nasz kleryk Radek obchodził w piątek imieniny. Życzymy mu wytrwałości w powołaniu oraz zapewniamy o naszej modlitwie.
 4. W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz śp. Michalinę Stępień (ją oraz polecanych w tej mszy świętej….) zawierzajmy miłosierdziu Bożemu.

 


Podziel się tym wpisem: