Wyniki wyszukiwania dla:

10 marca 2024r.

  1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu tzw. Niedzielę laetare – radości. Dzisiaj rozpoczynamy renowację Misji Świętych. Witamy ks. Misjonarza Dariusza Mikołajczyka dyrektora Wspólnoty Salezjańskiej w Mińsku Mazowieckim, który będzie przewodniczył naukom. Plan rekolekcji: niedziela wg porządku świątecznego, poniedziałek i wtorek: msze św. z nauką ogólną o godz. 7.00, 9.00, 16.30 (Łupstych), 18.00. Dla młodzieży msza św. o godzinie 19.00.
  2. W kalendarium tego tygodnia:

– 13 marca (w środę) przypada 11 rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Będziemy modlić się w intencji Ojca świętego.

  1. Trwa nabór do Przedszkola Archidiecezjalnego im. św. Mikołaja w Olsztynie, prowadzonego przez Siostry Salwatorianki, przy ul. Sosnowej 7 (osiedle Likusy), na rok szkolny 2023/2024. Bliższe informacje można uzyskać w przedszkolu i na stronie internetowej przedszkola: www.archprzedszkole.pl.
  2. 17 marca br. męskie wspólnoty zapraszają na godz. 15.00 wszystkich mężczyzn na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w górnym kościele Chrystusa Odkupiciela w Olsztynie – modlitwa w intencji Kościoła i Ojczyzny. Po modlitwie – spotkanie w sali parafialnej.
  3. Odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP chcemy jako parafia włączyć się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku. W naszej parafii będziemy ją odprawiali po wieczornej mszy świętej. Nowenna jest krótka, zachęcamy do włączenia się wraz z całą Polską.
  4. W kolejne 2 niedziele Oratorium będzie organizowało kiermasz wielkanocny. Dochód ze sprzedaży ozdób i palm będzie przeznaczony na działalność Oratorium.

W te niedziele będzie także zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.

  1. 22 marca odbędzie się Olsztyńska droga krzyżowa z ks. Arcybiskupem tego samego dnia z naszej parafii, po mszy o godzinie 18.00 wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jest to forma modlitwy indywidualnej, odbywająca się podczas długiej nocnej wędrówki. Zapraszamy do internetowego zapisu i zapoznania się z informacjami na stronie edk.org.pl.
  2. W środę 20 marca nasz kościół będzie tzw. Kościołem Stacyjnym. W tym dniu będzie dodatkowa adoracja, możliwość spowiedzi, koronka do miłosierdzia i Gorzkie Żale.
  3. W tym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz p. Kazimierza Miłaszewskiego. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu.

Podziel się tym wpisem: