Wyniki wyszukiwania dla:

1 stycznia 2023r.

 1. Świętujemy drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim.
 2. W najbliższy piątek (6 stycznia) przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli. Tego dnia msze święte w naszym kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego. Po każdej mszy świętej nastąpi poświęcenie kredy
  i kadzidła. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na misje.

Tego dnia w katedrze o godz. 11.00 zostanie odprawiona msza święta, po której wyruszy główny olsztyński Orszak Trzech Króli. Będzie miał on szczególnie uroczysty charakter i zostanie transmitowany przez TVP, w związku z czym nie będziemy robili orszaku w naszej parafii, a wszystkich parafian zapraszamy do udziału w głównych uroczystościach miejskich.

Zachęcamy do naznaczenia swoich domów poświęconą kredą. Napis „K+M+B 2022” bądź „C+M+B 2022” jest znakiem przynależności rodziny do Chrystusa.

 1. W poniedziałek o godz. 17.30 zostanie odmówiony różaniec za zmarłych polecanych w modlitwie wspominkowej, a następnie w ich intencji będzie odprawiona msza święta.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Serca Jezusowego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu zostanie odprawione o godz. 17.30.
 3. W przyszłą sobotę o godz. 8.00 będzie odprawiona dodatkowa msza święta dla Koła Przyjaciół Radia Maryja i Róż Różańcowych. Po mszy zapraszamy na spotkanie w Oratorium.
 4. Za tydzień przypada Niedziela Chrztu Pańskiego. Podczas mszy świętej o godz. 10.30 dzieci komunijne odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Po zakończonej mszy zapraszamy na spotkanie.

Wszystkie osoby związane z dziełem Oratorium oraz z duszpasterstwem młodzieży, tj.: ministrantów, animatorów, scholę dziecięcą i młodzieżową, osoby prowadzące zajęcia oraz Radę Oratorium, zapraszamy na spotkanie opłatkowe o godz. 16.00. Spotkanie to będzie okazją m. in. do prezentacji jasełek przygotowanych przez Oratorium.

 1. Rozpoczął się styczeń – miesiąc poświęcony osobie księdza Bosko, założycielowi salezjanów. Niech ten miesiąc będzie szczególnym okresem poznawania świętości salezjańskiej.
 2. W tym tygodniu w ramach wizyty kolędowej odwiedzimy:
 • w poniedziałek (2 stycznia): ul. Żurawia 24 a, b, c i d,
 • we wtorek (3 stycznia): ul. Żurawia – domy jednorodzinne oraz bloki 26 i 26a, oraz ulice Heleny i Gołębia,
 • w środę (4 stycznia): bloki przy ul. Porannej 8, 8a, 8b, 8c, ul. Pawia,
 • w czwartek (5 stycznia) – ulice: Stokowa, Głogowa i Jaskółcza,
 • w poniedziałek (9 stycznia): ul. Poranna – domy jednorodzinne i ul. Szpakowa, Wronia i Krucza.

Kolędę zaczynamy w dni powszednie o godz. 15.45, natomiast w sobotę – o godz. 10.00.

 1. Wszystkim obchodzącym w bieżącym tygodniu swoje urodziny czy imieniny składamy najlepsze życzenia i polecamy ich Bogu w naszych modlitwach.

Podziel się tym wpisem: