Wyniki wyszukiwania dla:

1 sierpnia 2021

 

 1. Przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą roku liturgicznego. Rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości i kultu Matki Bożej. Dziś przypada też rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
 2. W tym tygodniu obchodzimy następujące wydarzenia i celebracje:
 • – w środę (4 sierpnia), wspomnienie św. Jana Marii Vianneya
 • – w czwartek (5 sierpnia) pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu modlimy się szczególnie o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.
 • – w piątek – święto Przemienienia Pańskiego. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszego piątku o godz. 17.30.
 • – w sobotę (7 sierpnia) – pierwsza sobota miesiąca. O godz. 8.00 msza św., dla róż różańcowych, Koła Przyjaciół Radia Maryja, ADMA.
 1. W przyszłą niedzielę 8 sierpnia, świętować będziemy odpust parafialny i Jubileusz 150 ‑ lecia parafii. O godzinie 12.00 uroczysta suma z udziałem Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, ks. Inspektora Tadeusza Jareckiego i gości. Po mszy świętej okazja do wspólnego świętowania na pikniku rodzinnym. Przewidziano wiele atrakcji także dla najmłodszych uczestników. Na pozostałych mszach świętych kazania wygłosi ks. Akacjusz Cybulski z Czerwińska. Zapraszam wszystkich do wspólnego świętowania.
 2. W związku z przygotowaniem do Jubileuszu prosimy o pomoc:
 • – w środę sprzątanie plebanii od godz. 16.00
 • – w czwartek – obejście wokół kościoła, od godz. 16.00
 • – w piątek – sprzątamy kościół o godzinie 19.00
 • – w sobotę – godzina 17.00 – przygotowanie festynu.
 1. Dziękuję wszystkim tym, którzy już włączyli się w przygotowanie do Jubileuszu, w pracach porządkowych, w tworzeniu gazetki, przynosząc i piekąc ciasta, sprzedając gadżety, przygotowując potrawy, zaproszenia itp.
 2. Z racji Jubileuszu, chcemy także złożyć duchowy dar od parafii. Proponuję złożyć go w formie modlitwy różańcowej – 3 części różańca (za zmarłych parafian i osoby pochowane na naszym cmentarzu, za osoby przechodzące kryzys wiary lub życia rodzinnego, w intencji Ojczyzny). Razem z modlitwą składamy deklarację i prosimy o doręczenie jej do parafii. Będzie ona darem na ofiarowanie w czasie sumy odpustowej.
 3. W dniach 19-22 sierpnia, w Czerwińsku n. Wisłą odbędzie się festiwal młodzieży „Campo Bosko” zapraszamy do uczestnictwa, młodzież od 7 klasy Szkoły Podstawowej. Zainteresowanych proszę o kontakt z ks. Proboszczem bądź telefoniczny z p. Darią tel. 501-­746-118.
 4. Od 15 do 22 sierpnia w naszym kościele odbędzie się Jerycho Różańcowe. Jest to szczególny czas, nieprzerwanej tygodniowej Adoracji połączonej z modlitwą różańcową. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę. Listy wyłożone zostaną w kruchcie kościoła.
 5. W Gietrzwałdzie dziś o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszą Świętą w kaplicy Archidiecezjalnego Domu Rekolekcyjnego rozpoczyna się w intencji Kościoła i Polski Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Organizatorzy zwracają się z serdeczną prośbą o przyjazd i udział w modlitwie różańcowej

Podziel się tym wpisem: