Wyniki wyszukiwania dla:

1 maja 2022r.

  1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną i Uroczystość rocznicy konsekracji naszej świątyni parafialnej. Z tej okazji Rada Parafialna przyznała statuetki świętego Wawrzyńca, dla osób które przyczyniły się w znaczący sposób dla rozwoju naszego kościoła, a są to pani Agnieszka Gehrman i pani Helena Jaszkiewicz. Dzisiejsza Niedziela to także niedziela Biblijna, dlatego na wstępie mszy świętej, czytamy fragment Pisma Świętego.
  2. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia wskazuje następujące celebracje:

– poniedziałek (2 maja) – wspomnienie świętego Atanazego. O godz. 17.30 różaniec za zmarłych, a następnie msza za tych, których polecamy w wypominkach.

– wtorek (3 maja ) – uroczystość NMP Królowej Polski, w tym dniu msze święte odbywają się wg porządku niedzielnego.

– środa (4 maja) – wspomnienie świętego Floriana, patrona straż pożarnej. Na mszę o godzinie 18.00 zapraszam sympatyków i członków Straży Pożarnej.

– czwartek (5 maja) – święto świętego Dominika Savio, patrona ministrantów. Na mszę wieczorną zapraszam ministrantów i animatorów naszego Oratorium.

– piątek, (6 maja) – święto Filipa i Jakuba i Apostołów. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do serca Jezusowego o godz. 17.30.

– sobota (7 maja) to pierwsza sobota miesiąca. O godz. 8.00 dodatkowa msza święta dla Kół Żywego Różańca, Koła Przyjaciół Radia Maryja, Salezjanów Współpracowników. Po mszy świętej spotkanie w Oratorium.

  1. Za 2 tygodnie, 15 maja, po mszy o godzinie 12.00 planujemy zorganizować bieg papieski, połączony ze zbiórką funduszy na rzecz naszej Kingi. Zapraszam do uczestnictwa w zawodach i do obecności na pikniku.
  2. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Częstochowy, serdecznie zapraszamy do udziału.
  3. Do wieczności odeszli: pan Adam Foks oraz pani Agata Jagoda. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu…

 


Podziel się tym wpisem: